Чотири спортивних автомобіля ГАЗ візьмуть участь в одному з найбільших подій року в світі автоспорту - ралі-марафоні «Africa Eco Race». Церемонія старту гонки відбудеться 30 грудня в Монако, в цей же день команди на поромі відправляються в Марокко, де 1 січня починаються заїзди зі спортивних ділянках траси.

Учасникам гонки належить проїхати більше 6 тис. Км шляху, що включає складні спортивні спецділянки. Траса африканської частини ралі в основному повторює маршрут знаменитого ралі «Париж - Дакар» і перетинає території Марокко, Мавританії і Сенегалу. 13 січня ралі-марафон фінішує на березі Рожевого озера поблизу столиці Сенегалу - Дакара.

Відмітна особливість африканської гонки - велика різноманітність типів трас. На шляху спортивних автомобілів - гірські райони Марокко і піски Сахари, високі хиткі дюни і жорсткі ділянки кам'янистої савани, феш-феш - багатовікова пил, а також солончаки і броди. Вночі температура в деяких місцях буде опускатися до 0 градусів, а вдень - виростати до 40 градусів.

Через стартовий подіум в Монако пройдуть 4 автомобілі марки ГАЗ. Дві «ГАЗелі NEXT» беруть участь в заліку легкових автомобілів, а два «Садко NEXT» - в заліку вантажівок. Спортивні автомобілі «ГАЗель NEXT» створені на базі серійної продукції Горьковського автозаводу. Спортивні «Садко NEXT» - на базі передсерійних примірників нового покоління газовскіх позашляховиків. Участь в екстремальних гонках стало важливим етапом випробувань цієї моделі, старт серійного виробництва якої планується в 2019 році.

Технічна підтримка команди також забезпечується автомобілями виробництва «Групи ГАЗ». Серед машин супроводу - позашляховики «Соболь 4 × 4», мікроавтобуси та фургони «ГАЗель NEXT» і три потужних позашляхових вантажівки «Урал NEXT».

Забезпечення команди шинами взяла на себе компанія Michelin. На спортивні «Садко» і «Садко NEXT» встановлені шини марки Michelin XZL, а «ГАЗелі NEXT» і «Соболь 4 × 4» укомплектовані шинами BFGoodrich All-Terrain KO2. За сукупністю характеристик ці шини забезпечують оптимальне поєднання швидкості на грунтових дорогах і прохідності в пісках і на бездоріжжі.

Екіпажі команд:

- пілот Євген Суховенко (Ростов), штурман Євген Павлов (Твер) - «ГАЗель NEXT»;

- пілот Олексій Ігнатов (Челябінськ), штурман Дмитро Чумак (Москва) - «ГАЗель NEXT»;

- пілот Михайло Шкляєв, штурман Олександр Лагута (Нижній Новгород) - «Садко NEXT»;

- пілот Болеслав Левицький, штурман Станіслав Долгов (Нижній Новгород) - «Садко NEXT».