Горьківський автозавод почав виробництво нової моделі фургона «ГАЗель NEXT» повною масою 4,6 т з наддовгих колісною базою і збільшеним об'ємом кузова. У порівнянні з базовою моделлю обсяг кузова в новій моделі збільшений на 15% - з 13,5 до 15,5 куб. м, площа завантаження збільшена на 20% - з 6,8 до 8,1 кв. м. Вантажопідйомність фургона зросла майже в два рази - до 2 т.

З новою моделлю ГАЗ вперше виходить в сегмент важких фургонів (за міжнародною класифікацією - HVAN, heavy vans). Раніше в цьому сегменті були представлені тільки моделі іноземних виробників.

Одночасно з фургоном стартувало виробництво нової моделі мікроавтобуса. Завдяки збільшенню вантажопідйомності і довжини кузова місткість мікроавтобуса зросла до 22 пасажирських місць (19 сидячих і 3 стоячих місця) при збереженні колишнього відстані між кріслами.

Конструктивні відмінності нових моделей - новий задній міст підвищеної вантажопідйомності і більш потужна гальмівна система з дисковими гальмівними механізмами на всіх колесах і АБС. Модернізація також торкнулася задньої підвіски: зміна геометрії ресори дозволило підвищити плавність ходу і поліпшити стійкість автомобіля на нерівних дорогах.