Горьківський автозавод представив три медичних автомобіля різного призначення на міжнародній виставці «Охорона здоров'я - TIHE 2019», що проходить в столиці Республіки Узбекистан Ташкенті.

Мобільний медичний центр створений на базі мікроавтобуса «ГАЗель NEXT». Автомобіль призначений для виїзних медичних оглядів, діагностики, диспансеризації та надання термінової медичної допомоги. Мобільний центр складається з двох незалежних один від одного модулів, які можуть бути оснащені необхідним медичним обладнанням та системами життєзабезпечення. Фактично це два повноцінних медичних кабінету, де лікарі різного профілю можуть вести роботу в комфортних умовах. У базовому виконанні центр являє собою два медичних кабінету площею до 8 кв. м, кожен з яких включає в себе кушетку для огляду пацієнтів, стіл для лікаря, а також набір шаф і тумб з кріпленнями для різного устаткування. Кабінети мають окремі входи і обладнані ізольованими санвузлами.

У модулях, розташованих в мікроавтобусі і причепі, можуть бути створені кабінети функціональної діагностики, стоматології, офтальмології, кардіології, дитячої та жіночого здоров'я, пересувний флюорографічний і рентгенологічний кабінети, лабораторії різного призначення, пересувний донорський пункт, кабінет урології та багато іншого.

Автомобіль швидкої допомоги класу С на базі мікроавтобуса «ГАЗель NEXT» забезпечує максимальну зручність для медичного персоналу при транспортуванні пацієнтів і підготовці до виїздів. Стіни і стеля салону оброблені формованим легкомоющимся пластиком білого кольору з гладкою поверхнею, що не вбирає запахи і стійким до впливу лікарських препаратів та мийно-дезінфекційних засобів. Спеціальні переміщувані панелі забезпечують широкі можливості по кріпленню медичного обладнання. Кондиціонер і додатковий обігрівач дозволяють підтримувати комфортну температуру в будь-який час року. Кожен автомобіль обладнаний світлодіодними освітлювачами і двома блоками зовнішнього освітлення, електричними розетками на 12 і 220 V, трубопроводом медичних газів, поворотними сидіннями з триточковими ременями безпеки, умивальником з електронасосом подачі води, а також великою кількістю шаф і кріпленнями для розміщення медичного обладнання.

АСМП класу А на базі «Соболя 4 × 4» призначений для експлуатації в районах з поганим дорожнім покриттям. У стандартній комплектації автомобіль має потужне позашляхове оснащення: повний привід, високий кліренс, знижувальну передачу, блокування диференціала заднього моста, великі ходи підвіски. У базову комплектацію також входять передпусковий підігрівач і додатковий обігрівач салону. Панелі салону оброблені зносостійким композитним матеріалом. Машини обладнані зовнішніми ліхтарями, які висвітлюють територію, прилеглу до бічних і задніх дверей, розетками на 12V і 220V, світлодіодними стельовими стрічками освітлення, опалювачі двигуна і автономними отопителями салону, системами подачі кисню і візками-каталками зі знімними ношами. Сидіння підвищеної комфортності виконані зі спеціальних високоміцних матеріалів.

АСМП класу B «ГАЗель NEXT» призначені для надання медичної допомоги та транспортування екстрених хворих. Для забезпечення комфортних умов роботи медичного персоналу кожна машина обладнана поворотними кріслами і м'яким сидінням з триточковими ременями безпеки для супроводжуючих, додатковим світлом, розетками, акумуляторною батареєю, системою шумоізоляції. Устаткування має комбіноване автономне електроживлення 220В / 12В. Світлодіодне освітлення підвищує енергоефективність машини і забезпечує комфортні умови для роботи лікарів. Автономний обігрівач підвищеної потужності і додаткова теплоізоляція дозволяють з запасом забезпечити вимоги технічного регламенту з підтримки комфортного температурного режиму в салоні. Оббивки салону з єдиних формованих панелей полегшують дезінфекцію і обробку. Гнучка система кріплень дозволяє оперативно переміщати і замінювати медичне обладнання відповідно до потреб бригад швидкої допомоги.