Горьковський автозавод - найбільший в Росії виробник транспортних рішень для малого і середнього бізнесу - представив на Тижні російського рітейлу в Москві автомобілі для роздрібної торгівлі та мобільного бізнесу.

Новинкою експозиції ГАЗ став багатосекційний рефрижератор на базі «ГАЗель NEXT 4.6», призначений для перевезення морозива та інших харчових продуктів, що вимагають підтримки вкрай низьких температур. Використання важкого шасі повною масою 4,6 тонни дозволило забезпечити високу - до 1,2 тонн - вантажопідйомність, зберігши при цьому компактні розміри, міську маневреність і низьку базову вартість легкого комерційного автомобіля. Принцип роботи холодильного обладнання автомобіля заснований на заморожуванні сольової суміші в накопичувачах холоду при підключенні до електричної мережі, коли автомобілі стоять на стоянці. У період розвезення продукції накопичувачі передають холод повітрю і продуктам, які є всередині кузова, забезпечуючи підтримку низьких температур, необхідних для збереження продуктів харчування. У зв'язку з тим, що під час руху автомобіля зарядка холодильного агрегату не проводиться, до кузова пред'являються особливі вимоги дозволяють мінімізувати втрати холоду. Потужність конденсора і кількість плит накопичувачів холоду підбирається в залежності від обсягу кузова, кількості відкривання дверей і регіону експлуатації. При необхідності можливе забезпечити температуру всередині кузова нижче 35оС.

В експозиції ГАЗ також представлені 3 автомобілі для мобільної торгівлі: фудтрак і дві автокрамниці, створені як на базі вантажного шасі, так і на базі каркасного автобуса «ГАЗель NEXT». Довжина автомобілів - від 6200 до 6800 мм, ширина - від 2720 до 3100 мм. Обсяг салону (від 14,6 до 16 куб. М) дозволяє комфортно працювати команді з трьох осіб. Автомобілі обладнані підіймальними вітринами, виносними генераторами, баками для води від 60 до 100 л. Час автономної роботи в залежності від моделі складає від 5 до 8 годин. Можливе підключення зовнішніх джерел живлення. У набір обладнання входять відкидні столики-прилавки, захисні козирки, холодильники, шафи, мийки з автономною системою подачі води, кавоварка, гриль і інші види кухонної техніки.

Горьковський автозавод першим серед великих російських автовиробників почав займатися створенням автомобілів для мобільної торгівлі. За минулі 5 років компанією накопичений великий досвід по створенню та обслуговування такої техніки, сформований пул партнерів, які спеціалізуються на виготовленні торгових модулів, встановлення обладнання, розвитку мобільного бізнесу і консалтингових послугах. Організована Горьківський автозаводом в рамках Тижня російського рітейлу конференція «Мобільність як формат розвитку малого і середнього підприємництва та диверсифікації бізнесу» стала майданчиком для обміну досвідом та обговорення нових підходів до розвитку ринку між представниками бізнесу, державних органів влади, регіональних і муніципальних структур і професійних асоціацій. Серед учасників конференції: Ілля Завельскій (Асоціація малоформатної торгівлі), Андрій Моїсеєнко (Департамент підприємництва та туризму адміністрації Нижнього Новгорода), Гузель Асилова (держкомітет Республіки Башкортостан з торгівлі і захисту прав споживачів), Андрій Гетманюк (АТ «Ощадбанк Лізинг»), Катерина Шаповалова ( «Гастрономічна карта Росії»), Денис Гаєвський (мобільний ресторан MAMAS), Баграт Багов (розвиток франчайзингу «Квасоля» компанії METRO Cash and Carry), Римма Гайнутдинова (підприємець, переможець конкурсу Мінпромтор га РФ «Торгівля Росії-2018»).

Олег Марков, директор по реалізації та маркетингу Горьківського автомобільного заводу:

- Мобільна торгівля - це унікальний сегмент ринку, який вигідний всім учасникам процесу. Для підприємців це найшвидший шлях до свого клієнта: мінімальні витрати, низькі ризики, гнучкість продажів і передбачуваність витрат. Для покупців це зручність покупки і доступність товарів при, як правило, більш низькою ціною в порівнянні зі стаціонарними точками. Для міських адміністрацій це можливість організації торгівлі з сучасних, гарно оформлених автомобілів, які відповідають усім екологічним і санітарним нормам, на ніч залишають торгове місце. Для російського машинобудування це потенційний ринок обсягом понад 50 тис. Автомобілів.

За кілька років роботи ГАЗ сформував пакет комплексних рішень, що включають в себе не тільки різні варіанти оснащення, а й спеціальні умови придбання автомобілів, призначені для різних видів мобільного бізнесу.